جستجوی پروژه در روناک

شما در حال مشاهده نسخه آزمایشی سامانه سرمایه گذاری جمعی روناک هستید
نسخه آزمایشی سامانه سرمایه گذاری جمعی روناک
طرح حمایتی
طرح حمایتی
25600000 تومان از 25600000 تومان جذب شده
100% سرمایه جذب شده
1 نفر
حامی
474 نفر
اشتراک گذاشته اند
0 نفر
دنبال کننده

مهلت سرمایه گذاری در این پروژه به پایان رسیده است

امتیاز این پروژه

تعداد حامیان 1 نفر

حوزه فعالیتکشاورزی

تاریخ شروع 1399/10/4

محل , کهگلویه و بویراحمد

وضعیتدر حال بررسی

1399/10/4 کشاورزی موسسه توسعه کسب وکار رویش کوثر

پرورش دام سبک توسط خانم دلروز یکی از طرح‌هایی است که نیاز به حمایت دارد. وی از اهالی روستای بیژگن است و سالیان زیادی است که قصد دارد تا علاوه بر کشاورزی، چند راس دام سبک نیز خریداری کرده و با پرورش آنها به سبک داشتی، نسبت به ایجاد یک درآمد جدید و بهبود وضعیت معیشتی خویش اقدام کند. حال این فرصت برای وی فراهم شده تا از طریق روناک، این مهم را به سرانجام برساند. طرح پرورش دام به صورت داشتی، در دو دوره 100 روزه در سال قابل اجرا است. در این نوع پرورش دام، خرید دام مولد در دوره اول صورت می گیرد.

ایده اصلی

در کشور وسیعی مانند ایران که تنوع جغرافیایی آن زیاد است، توده نژادهای بومی گوسفند کشور به دلایل محیطی و مدیریت خاصی که پرورش دهندگان اعمال داشته اند، بوجود آمده است. زیرا علاوه بر تفاوتی که در بین مناطق اقلیمی مختلف وجود دارد، در داخل هر ناحیه نیز تنوع زیاد است. به همین دلایل پرورش و نگهداری نژادهای مختلف گوسفند در هر منظقه متفاوت است. مهمترین نژاد های گوسفند کشور عبارتنداز: مغانی، لری بختیاری، لری، افشاری، شال، کردی ، سنگسری، عربی، بلوچی ، قره گل، تالشی، زل، دالاق، فراهانی ، مهربان، سنجابی و ... مناطق اقلیمی کشور به پنج طبقه زیر تقسیم بندی می شوند: الف- ناحیه خزری (مرطوب شمال): از آستارا تا گرگان و از کوههای البرز تا سواحل دریای خزر ب- ناحیه کوهستانی: شامل ارتفاعات آذربایجان (محل اتصال البرز و زاگرس)، کردستان،لرستان،خراسان و کرمان است. ج- ناحیه کوهپایه ای د- ناحیه جنوب: شامل سواحل دریای عمان، خلیج فارس و جلگه خوزستان ه- ناحیه مرکزی- شرقی: شامل دشت لوت، دشت کویر پرورش دام سبک در مقیاس خرد و روستایی طی مطالعات و بررسی های بعمل آمده بطور کلی سه سناریوی مختلف برای پرورش دام سبک در نظر گرفته شده است. 1 - پرورش دام بصورت پرواری 2 - پرورش دام بصورت داشتی 3 - پرورش دام بصورت داشتی-پرواری است

اندازه بازار

اندازه بازار چنین محصولی می‌تواند به میزان کل مصرف گوشت کشور باشد چرا صدها هزار تُن گوشت سالیانه در ایران مصرف می‌شود و قطعاً بخش ناچیزی از این حوزه را می‌تواند تامین نماید. چنین طرحی قابلیت اجرا در کل کشور را دارد و به صورت مقیاس پذیر نیز رشد خواهد نمود

اندازه هدف

این طرح در منطقه روستایی بیژگن فعال خواهد شد و قصد دارد تا بخشی از نیاز این منطقه روستایی را برآورده نماید

روش درآمد زایی

منبع اصلی درآمد این طرح که به شیوه پرورش دام داشتی انجام می شود، فروش دام حالص از زاد و ولد و پروار شده به صورت زنده است و به همین دلیل، فروش بر مبنای وزن از محصول، بر مبنای قیمت روز، روش درآمدزایی طرح است.

هزینه ها

هزینه های اصلی این طرح شامل موارد زیر خواهد بود: هزینه تامین 10راس دام سبک (1 قوچ و 9 میش) هزینه های مربوط به نگهداری، بیمه و درمان است که مجموعاً ارزشی برابر با 256.000.000 ریال خواهد داشت. همچنین همیار در این طرح، هزینه های مربوط به خوراک که شامل تامین کاه، یونجه، کنستانتره و جو را تقبل خواهد نمود.

اطلاع رسانی

اطلاع رسانی در این طرح از طریق سایت روناک اینوست انجام می گیرد. همچنین علاقمندان می توانند با پیگیری اخبار شبکه های اجتماعی روناک، اطلاعات و ویدئوهای بیشتری را ملاحظه نمایند.

مزیت رقابتی

ایجاد یک کسب‌وکار جدید در خانه که افراد خانوار بدون نیاز به دانش و تخصص چندان بالایی بتوانند در آن مشارکت نمایند سبب می‌شود تا به عنوان یک مسیر درآمدی جدید برای خانوار روستایی محسوب شود. به همین دلیل در این طرح، هزینه های ایجاد محیط و نیز نیروی انسانی بسیار ناچیز است.

دستاوردها

مهمترین دستاوردهای این طرح برای خانوار را باید در اشتغال مولد برای افراد خانوار و ایجاد جریان درآمدی جانبی پایدار دانست. همچنین این امر سبب توسعه تولید روستایی و نیز رونق اقتصادی در منطقه اجرا نیز خواهد شد

اطلاعات مالی

مبلغ نیاز به سرمایه : 25600000 تومان

میانگین هزینه های دوره : 30000000 تومان

میانگین درآمدهای دوره : 66000000 تومان

تصویر نام و نام خانواگی درصد سهامداری
ماهیار دلروز 100